Profiler i Copenhagen Liver Centre

​Copenhagen Liver Centre (CLIC) består af en styregruppe og flere kernegrupper. 

Styregruppe

Inge Nordgaard-Lassen
E-mail: Inge.Nordgaard-Lassen@regionh.dk

Flemming Bendtsen
E-mail: Flemming.Bendtsen@regionh.dk

Lise Lotte Gluud 
E-mail: lise.lotte.gluud.01@regionh.dk 

Nina Kimer
E-mail: Nina.Kimer@regionh.dk 

Lise Hobolth
E-mail: lise.hobolth.01@regionh.dk

Henriette Ytting Lambert
E-mail: henriette.lambert@regionh.dk 

Kliniske forskere

Anders Ellekær Junker
E-mail: anders.ellekaer.junker.01@regionh.dk

Signe Skovgaard Wiese
E-mail: signe.skovgaard.wiese@regionh.dk

Julie Steen Pedersen
julie.steen.pedersen@regionh.dk

Christian Otto Mortensen
E-mail: Christian.Otto.Mortensen@regionh.dk 

Flemming Tofteng
E-mail: Flemming.Tofteng@regionh.dk 

Morten Togsverd-Bo
morten.togsverd-bo.01@regionh.dk

Ph.d studerende

Thit Mynster Kronborg
E-mail: thit.mynster.kronborg@regionh.dk

Karen Vagner Danielsen
E-mail: karen.vagner.danielsen.02@regionh.dk

Mikkel Parsberg Werge
E-mail: mikkel.parsberg.werge@regionh.dk

Elias Badal Rashu
E-mail: elias.badal.rashu@regionh.dk

Anne-Sofie Houlberg Jensen
E-mail: anne-sofie.houlberg.jensen@regionh.dk

Mira Thing
E-mail: mira.thing@regionh.dk

Liv Eline Bjørge Hetland
E-mail: liv.eline.bjoerge.hetland@regionh.dk

Juliana Josephine Vivian Grandt
juliana.josephine.vivian.grandt@regionh.dk

Malene Barfod O'Connell
E-mail: malene.barfod.oconnell@regionh.dk

Forskningskoordinatorer, forskningssygeplejersker og Cand. Scient.

Karen Lisa Hilsted
E-mail: karen.lisa.hilsted.01@regionh.dk 

Bitten Brenholdt Konradsen
E-mail: bitten.brenholdt.konradsen@regionh.dk

Andreas Møller
E-mail: andreas.moeller@regionh.dk

Sekretærer

Bitten Keis
E-mail: bitten.keis@regionh.dk

Pia Elisabeth Brødsgaard
E-mail: Pia.Elisabeth.Broedsgaard@regionh.dk

Charlotte Nissen Ravn 
E-mail: Charlotte.Nissen.Ravn@regionh.dk


Redaktør