Kontakt ledelsen i afdelingen

Her finder du kontaktin​formationer på ledelsen og tillidsrepræsentanterne i Fysio- og Ergoterapeutisk Afdeling.

​​​​​


Øvrige ledere​​​

​Leder af sekretariatet​, stedfortræder for ledende terapeut​
Helle Nørgaard Rasmussen
​Telefon: 38 62 22 51     ​
Mail: helle.noergaard.rasmussen.01@regionh.dk

Afdelingsterapeut, Børn og gynækologi 
Helle Worch Sørensen
Telefon: 38 62 32 34    

Mail: Helle.Worch.Soerensen@regionh.dk


Afdelingsterapeut, Medicin og mave-tarmsygdomme
Robert-Jan Nienhuis 
Telefon: 38 62 22 57     
 Mail: Robert-jan.nienhuis@regionh.dk

Afdelingsterapeut, Ortopædkirurgi
Susanne Lentz
Telefon: 38 62 36 03      
Mail: susanne.irene.lentz@regionh.dk

Tillidsrepræsentanter

Ergoterapeut
Maj Pedersen
Telefon: 38 62 22 32
maj.pedersen@regionh.dk

Fysioterapeut
Tine V. Mortensen
Telefon: 38 62 22 32
tine.vikkelsoe.mortensen@regionh.dk

Personfølsomme henvendelser

Hvis din henvendelse indeholder CPR-nummer, adresse eller oplysninger om helbredsforhold (personfølsomme oplysninger) skal du bruge sikker digital post.
Læs mere om sikker digital post på borger.dk

​​Skriv til os med ​sikker digital post​ (login med NemID).​ ​​​​

​Øvrige henvendelser

Har du generelle spørgsmål, der ikke indeholder personfølsomme oplysninger, kan du skrive til: ​​​fysio-ergoterapi@hvh.regionh.dk​​​

Redaktør