Oversigt over medarbejdere

Ledelse

Ove Andersen
Professor, forskningschef
3862 3335
ove.andersen@regionh.dk

ove.andersen@regionh.dk



Linda Andresen
Stabs- og laboratoriechef
3862 3322
linda.camilla.andresen@regionh.dk

Afdelingsleder, økonomi og forvaltning, forsknings- og innovationssamarbejder, teknologioverførsel, kontakt til Forskningsrådet

Mette Bendtz Lindstrøm
Chefkonsulent
3862 3308
Mette.Bendtz.Lindstroem@regionh.dk



Mette.Bendtz.Lindstroem@regionh.dk

Professorer

Mef Nilbert
Professor
3862 2087
mef.nilbert@regionh.dkMef.Nilbert@regionh.dk




Thomas Bandholm
Professor
3862 6344
Thomas.Quaade.Bandholm@regionh.dkThomas.Quaade.Bandholm@regionh.dk



Seniorforskere

Christina Therkildsen
Seniorforsker
3862 2108
Christina.Therkildsen@regionh.dkChristina.Therkildsen@regionh.dk




Helle Vendel Petersen
Seniorforsker
3862 2087
Helle.Petersen.02@regionh.dk




Jan Nehlin
Seniorforsker
3862 3013
jan.nehlin@regionh.dkjan.nehlin@regionh.dk




Jesper Eugen-Olsen
Seniorforsker
3862 3368
jespereugenolsen@gmail.com



Ninna Meier
Post.doc.
ninna.meier@regionh.dk


Forskere

Aino Leegaard Andersen
Forskningsassistent
3862 6719
aino.leegaard.andersen@regionh.dk




Andrea Nedergaard Jensen
Forskningsassistent
3862 6098
andrea.nedergaard.jensen@regionh.dk




Anne Kathrine Pedersen Bengaard
Forskningsassistent
anne.kathrine.pedersen.bengaard.02@regionh.dk





Baker JawadBaker Jawad.jpg
Forskningsassistent
3862 6098
baker.jawad@regionh.dk




Birk Mygind GrønfeldtBirk Mygind Grønfeldt.jpg
Forskningsassistent
3862 6098
birk.mygind.groenfeldt@regionh.dk





Britt Stævnsbo Pedersen
Forskningsassistent
britt.staevnsbo.pedersen@regionh.dk




Cathrine Selnes Nakken
Projektsygeplejerske
cathrine.selnes.nakken@regionh.dk


Ditte Maria Sivertsen
Ph.d. studerende
3862 6077
Ditte.Maria.Sivertsen@regionh.dk



Emilie Thomsen
Forsknings- og udviklingsterapeut
3862 6098
iben.emilie.thomsen@regionh.dk


Hejdi Gamst
Post.doc.
3862 6098
hejdi.gamst-jensen@regionh.dk




Helle Gybel Juul-Larsen
Ph.d. studerende
3862 6077
helle.gybel.juul-larsen@regionh.dk



 

Izzet Altintas
Forskningsassistent
3862 1590
izzet.altintas@regionh.dk





Jeanette Kirk
Post.doc.
3862 6195
Jeanette.Wassar.Kirk@regionh.dk




Jon Ambæk Durhuus
Post.doc.
3862 2299
jon.durhuus@regionh.dk

Aldring, DNA damage and repair, immunometabolisme, Lynch syndrome, urinvejscancer

Jonas Bak
Forskningsassistent
3862 3350
Jonas.bak.01@regionh.dk





Juliette Tavenier
Ph.d. studerende
3862 1590
juliette.tavenier@regionh.dk





Kevin Zi Ming Lim
Forskningsassistent
3862 2108
kevin.zi.ming.lim.02@regionh.dk





Lillian Mørch Jørgensen
Forsker
3862 6001
lillian.Moerch.Joergensen@regionh.dk





Line Jee Hartmann Rasmussen
Ph.d. studerende
3862 6098
line.jee.hartmann.rasmussen@regionh.dk





Maria Rasmussen
Forskningsassistent
3862 2270
maria.rasmussen.07@regionh.dk

 




Mette Merete Pedersen
Post.doc.
3862 3350
mette.merete.pedersen@regionh.dk





Morten Baltzer Houlind
Ph.d. studerende
3862 6098
Morten.baltzer.andersen@regionh.dk





Nina Thorny Stefansdottir
Forskningsassistent
3862 3508
nina.thorny.stefansdottir@regionh.dk





Pia Keinicke FabriciusPia Keinicke Fabricius.jpg
Forskningsassistent
3862 0640
Pia.Keinicke.Fabricius@regionh.dk





Pia Søe
Post.doc.
3862 2464
Ann.Pia.Soee.Lytken.Jensen@regionh.dk





Rasmus Brødsgaard
Forskningsassistent
3862 6195
rasmus.broedsgaard@regionh.dk





Rasmus Skov Husted
Ph.d. studerende
3862 6035
rasmus.skov.husted@regionh.dk





Rikke Lundsgaard NielsenRikke Lundsgaard Nielsen.jpg
Forskningsassistent
3862 3184
rikke.lundsgaard.nielsen@regionh.dk

Ældre medicinske patienter, underernæring og appetit, identificering og monitorering af underernæring, klinisk forskning
 

Trine Schifter Larsen
Ph.d. studerende
3862 1365
trine.schifter.larsen.01@regionh.dk





Verona Henriksen
Studentermedhjælper
verona.henriksen@regionh.dk






Vibeke Nørholm
Forskningskonsulent
3862 1717
vibeke.noerholm@regionh.dk



Statistikere

Christine Borgen Linander
Statistiker
3862 6045
christine.linander@regionh.dkchristine.borgen.linander@regionh.dk





Dea Ravn
Statistiker
3862 6098
dea.ravn@regionh.dk





Håkon Sandholdt
Statistiker
3862 6689
haakon.sandholdt@regionh.dk





Thomas Kallemose
Statistiker
3862 6689
Thomas.kallemose@regionh.dk



Bioanalytikere

Marianne Falck
Bioanalytiker
3862 1502
marianne.falck@regionh.dk





Nimet Ocak
Bioanalytiker
3862 1502
nimet.ocak@regionh.dk



Administration

Andreas Schwander
Kontorelev
3862 3508
andreas.schwander@regionh.dk





Helle Thomsen
Lægesekretær
3862 6742
helle.thomsen@regionh.dkHelle.Thomsen@regionh.dk





andreas.schwander@regionh.dk

Henriette Møller
Forskningsadministrator
3862 1501
henriette.moeller.02@regionh.dkhenriette.moeller.02@regionh.dk

Økonomi, fondsadministration og kommunikation



Lars Smith-Hansen
Datamanager
3862 1722
Lars.Smith-Hansen@regionh.dk

lars.smith-hansen@regionh.dk





Lea Parmark
Kontorassistent
3862 2471
Lea.Parmark@regionh.dk

lea.parmark@regionh.dk





Lisbeth Rønje Kongstad
Lægesekretær
3862 3264
Lisbeth.Roenje.Kongstad@regionh.dkLisbeth.Roenje.Kongstad@regionh.dk





Marie Egerod.jpgMarie Egerod
Kontorelev
3862 3332
marie.egerod@regionh.dk




Sara Nielsen
Praktikant
3862 1501
sara.nielsen@regionh.dk




Yoshio Suzuki
Datamanager
3862 3542
yoshio.suzuki@regionh.dk


Redaktør